- Beschrijving
-
Details
Black Sabbath is een Britse band (opgericht in Birmingham) die door velen beschouwd wordt als de eerste metalband, of de Granddaddy of Metal. De band maakte in de loop der jaren verschillende veranderingen in de samenstelling door, waarin alleen gitarist Tony Iommi een constante bleef.
Op “13” staan meerdere tracks die zeven of acht minuten duren, waaronder Damaged Soul, Dear Father en Age Of Reason. Een ander nummer, God is Dead ?, zal in de populaire serie CSI (Crime Scene Investigation) te horen zijn. In de laatste aflevering van dit seizoen – op 15 mei uitgezonden in Amerika – hebben Ozzy & Sharon een gastrol.
Volgens Rolling Stone bezoeken de personages uit de serie in deze episode een Black Sabbath-concert, waarbij voor het eerst het nummer ten gehore gebracht wordt. Op Twitter meldt bassist Geezer Butler enthousiast: “Ik heb bijna elke aflevering van CSI gezien en ik zit in de finale van het seizoen! Sabbath speelt een track van het nieuwe album, dus ga zeker kijken.” “13” is het eerste studioalbum van Black Sabbath met Ozzy Osbourne als frontman sinds Never Say Die! (1978). De band bracht na Forbidden (1995, met zanger Tony Martin) geen studioplaten meer uit. Zoals bekend deed drummer Bill Ward niet mee op 13. Zijn vervanger is Brad Wilk van Rage Against The Machine.
- Extra informatie
-
Extra informatie
Soort artikel 13 Artikelnummer 04302464 Inhoudsopgave 01. Black Sabbath - End Of The Beginning
02. Black Sabbath - God Is Dead?
03. Black Sabbath - Loner
04. Black Sabbath - Zeitgeist
05. Black Sabbath - Age Of Reason
06. Black Sabbath - Live Forever
07. Black Sabbath - Damaged Soul
08. Black Sabbath - Dear FatherDatum invoer 07/06/2013 Artikelgroep CD - Beoordelen
-