- Beschrijving
-
Details
MODERN BLUES
Modern Blues. Opgenomen in Nashville, geproduceerd door voorman Mike Scott en gemixt door Bob Clearmountain bevat het album negen gepassioneerde nummers die refereren aan het beste werk van de band, maar waarin, in goede Waterboys traditie, ook compleet nieuwe muzikale terreinen worden verkend. Op 5 en 6 december van dit jaar komt The Waterboys naar Nederland voor twee concerten in Paradiso, Amsterdam. Dit zijn in alle opzichten bijzondere optredens, want voor de speelfilm Waterboys van regisseur Robert Jan Westdijk, die volgend jaar moet gaan uitkomen, worden tijdens de concerten opnamen gemaakt.
‘People should expect the unexpected from The Waterboys,’ aldus Mike Scott en dat is een mission statement dat al drie decennia lang meeslepende muzikale metamorfoses oplevert en ook weer van toepassing is op het elfde album. Modern Blues is een geladen, eclectisch, soulvol, brutaal en glorieus freewheelend rock & roll album dat komt op een moment dat de relevantie en reikwijdte van The Waterboys nooit groter is geweest. Scott betrad de studio met de intentie om dezelfde live-energie te gebruiken die de beste albums van The Waterboys kenmerken. Modern Blues werd opgenomen met oude en nieuwe vrienden. Drummer Ralp Salmins horen we naast Scott en Steve Wickham. Nieuw zijn toetsenist Paul Brown en David Hood, de legendarische bassist uit de hoogtijdagen van de FAME studios en Muscle Shoals.
In goede Waterboys-traditie definieert de zucht naar ontdekken ook Modern Blues. Er zijn maar weinig bands die zichzelf zo vaak opnieuw hebben uitgevonden als The Waterboys. Opgericht in 1983 liet de groep op haar eerste drie albums een gelaagde post-punk sound horen die op een hoogtepunt kwam met This Is The Sea uit 1985.
Vanaf dat moment heeft de muziek van de groep zich altijd ontwikkeld. Van de mix van Keltische folk, country en rock op het klassiek geworden Fisherman’s Blues tot het gitaar gedreven Dream Harder, de geagiteerde sonische ontdekkingen op A Rock in the Weary Land en de vurige poëtische passie van An Appointment with Mr Yeats. Ter gelegenheid van de 25ste verjaardag van Fisherman’s Blues verscheen in 2013 de Fisherman’s Box, een zeven discs tellende werk met de epische Irish Sessions die de band tussen 1986 en 1988 opnam.
- Extra informatie
-
Extra informatie
Soort artikel MODERN BLUES Artikelnummer 04579136 Inhoudsopgave 01. The Waterboys - Destinies Entwined
02. The Waterboys - November Tale
03. The Waterboys - Still A Freak
04. The Waterboys - I Can See Elvis
05. The Waterboys - The Girl Who Slept For Scotland
06. The Waterboys - Rosalind (you Married The Wrong Guy)
07. The Waterboys - Beautiful Now
08. The Waterboys - Nearest Thing To Hip
09. The Waterboys - Long Strange Golden RoadDatum invoer 19/01/2015 Artikelgroep CD - Beoordelen
-


